ECQ-U2A224KLA
Part Number:
ECQ-U2A224KLA
Description:
CAP FILM 0.22UF 10% 275VAC RAD
Capacitance :
0.22 µF
Height - Seated (Max) :
0.650" (16.50mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.689" L x 0.315" W (17.50mm x 8.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
275V