MMWA6P68K
Part Number:
MMWA6P68K
Description:
CAP FILM 0.68UF 10% 630VDC AXIAL
Capacitance :
0.68 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.571" Dia x 1.748" L (14.50mm x 44.40mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
630V