170334K250GE
Part Number:
170334K250GE
Description:
CAP FILM 0.33UF 10% 250VDC AXIAL
Capacitance :
0.33 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.354" Dia x 1.102" L (9.00mm x 28.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
250V