ECQ-U2A125KLA
Part Number:
ECQ-U2A125KLA
Description:
CAP FILM 1.2UF 10% 275VAC RADIAL
Capacitance :
1.2 µF
Height - Seated (Max) :
1.043" (26.50mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension :
1.201" L x 0.650" W (30.50mm x 16.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
275V