170335K250ZF
Part Number:
170335K250ZF
Description:
CAP FILM 3.3UF 10% 250VDC AXIAL
Capacitance :
3.3 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
18 mOhms
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.827" Dia x 1.299" L (21.00mm x 33.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
250V