170394J250JE
Part Number:
170394J250JE
Description:
CAP FILM 0.39UF 5% 250VDC AXIAL
Capacitance :
0.39 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.413" Dia x 1.102" L (10.50mm x 28.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
250V