170394J630XF
Part Number:
170394J630XF
Description:
CAP FILM 0.39UF 5% 630VDC AXIAL
Capacitance :
0.39 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.709" Dia x 1.299" L (18.00mm x 33.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
630V