ECQ-U2A104KLA
Part Number:
ECQ-U2A104KLA
Description:
CAP FILM 0.1UF 10% 275VAC RADIAL
Capacitance :
0.1 µF
Height - Seated (Max) :
0.492" (12.50mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.689" L x 0.217" W (17.50mm x 5.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
275V