WMC2S68K-F
Part Number:
WMC2S68K-F
Description:
CAP FILM 0.068UF 250VDC AXIAL
Capacitance :
0.068 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.343" Dia x 0.657" L (8.70mm x 16.70mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
125V
Voltage Rating - DC :
250V