170473K250CB
Part Number:
170473K250CB
Description:
CAP FILM 0.047UF 250VDC AXIAL
Capacitance :
0.047 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.256" Dia x 0.650" L (6.50mm x 16.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
250V