WMF05P22K
Part Number:
WMF05P22K
Description:
CAP FILM 0.22UF 10% 50VDC AXIAL
Capacitance :
0.22 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.358" Dia x 0.811" L (9.10mm x 20.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
35V
Voltage Rating - DC :
50V