WMF05P33K-F
Part Number:
WMF05P33K-F
Description:
CAP FILM 0.33UF 10% 50VDC AXIAL
Capacitance :
0.33 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.429" Dia x 0.811" L (10.90mm x 20.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
35V
Voltage Rating - DC :
50V