WMF1P47K
Part Number:
WMF1P47K
Description:
CAP FILM 0.47UF 10% 100VDC AXIAL
Capacitance :
0.47 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.492" Dia x 1.248" L (12.50mm x 31.70mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
65V
Voltage Rating - DC :
100V