WMF1S39K-F
Part Number:
WMF1S39K-F
Description:
CAP FILM 0.039UF 100VDC AXIAL
Capacitance :
0.039 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.240" Dia x 0.811" L (6.10mm x 20.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
65V
Voltage Rating - DC :
100V