B32360A4305J80
Part Number:
B32360A4305J80
Description:
CAP FILM 3UF 5% 480VAC RADIAL
Capacitance :
3 µF
Height - Seated (Max) :
2.756" (70.00mm)
Lead Spacing :
0.256" (6.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
1.575" Dia (40.00mm)
Termination :
Quick Connect, Disconnect
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
480V