B32360A4606J80
Part Number:
B32360A4606J80
Description:
CAP FILM 60UF 5% 480VAC RADIAL
Capacitance :
60 µF
Height - Seated (Max) :
5.197" (132.00mm)
Lead Spacing :
0.256" (6.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
2.500" Dia (63.50mm)
Termination :
Quick Connect, Disconnect
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
480V