947D421K112AJGSS
Part Number:
947D421K112AJGSS
Description:
CAP FILM 420UF 10% 1.1KVDC RAD
Capacitance :
420 µF
Height - Seated (Max) :
5.945" (151.00mm)
Lead Spacing :
1.260" (32.00mm)
Mounting Type :
Chassis, Stud Mount
Operating Temperature :
-45°C ~ 85°C
Size / Dimension :
3.346" Dia (85.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
230V
Voltage Rating - DC :
1100V (1.1kV)