170684K630ZF
Part Number:
170684K630ZF
Description:
CAP FILM 0.68UF 10% 630VDC AXIAL
Capacitance :
0.68 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25 mOhms
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.827" Dia x 1.299" L (21.00mm x 33.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
630V