170822K630CB
Part Number:
170822K630CB
Description:
CAP FILM 8200PF 10% 630VDC AXIAL
Capacitance :
8200 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.256" Dia x 0.650" L (6.50mm x 16.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
630V