B32232A1104K
Part Number:
B32232A1104K
Description:
CAP FILM 0.1UF 10% 100VDC AXIAL
Applications :
EMI, RFI Suppression
Capacitance :
0.1 µF
Dielectric Material :
Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.236" Dia x 0.551" L (6.00mm x 14.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
63V
Voltage Rating - DC :
100V