B32232A1225K
Part Number:
B32232A1225K
Description:
CAP FILM 2.2UF 10% 100VDC AXIAL
Applications :
EMI, RFI Suppression
Capacitance :
2.2 µF
Dielectric Material :
Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.374" Dia x 1.063" L (9.50mm x 27.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
63V
Voltage Rating - DC :
100V