B32232A1335K
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
Part Number:
B32232A1335K
Category:
Film Capacitors
Description:
CAP FILM 3.3UF 10% 100VDC AXIAL
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Category :
Film Capacitors
Applications :
EMI, RFI Suppression
Capacitance :
3.3 µF
Dielectric Material :
Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Package / Case :
Axial
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.453" Dia x 1.063" L (11.50mm x 27.00mm)
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
63V
Voltage Rating - DC :
100V