B32232A1474K
Part Number:
B32232A1474K
Description:
CAP FILM 0.47UF 10% 100VDC AXIAL
Capacitance :
0.47 µF
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.256" Dia x 0.748" L (6.50mm x 19.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
63V
Voltage Rating - DC :
100V