B32232A1685K
Part Number:
B32232A1685K
Description:
CAP FILM 6.8UF 10% 100VDC AXIAL
Capacitance :
6.8 µF
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.551" Dia x 1.260" L (14.00mm x 32.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
63V
Voltage Rating - DC :
100V