B32232A3105K
Part Number:
B32232A3105K
Description:
CAP FILM 1UF 10% 250VDC AXIAL
Capacitance :
1 µF
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.394" Dia x 1.063" L (10.00mm x 27.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
160V
Voltage Rating - DC :
250V