B32232A3224K
Part Number:
B32232A3224K
Description:
CAP FILM 0.22UF 10% 250VDC AXIAL
Capacitance :
0.22 µF
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.236" Dia x 0.748" L (6.00mm x 19.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
160V
Voltage Rating - DC :
250V