B32232A3225K
Part Number:
B32232A3225K
Description:
CAP FILM 2.2UF 10% 250VDC AXIAL
Capacitance :
2.2 µF
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.433" Dia x 1.260" L (11.00mm x 32.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
160V
Voltage Rating - DC :
250V