DME4S82K
Part Number:
DME4S82K
Description:
CAP FILM 0.082UF 10% 400VDC RAD
Capacitance :
0.082 µF
Height - Seated (Max) :
0.433" (11.00mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.492" L x 0.248" W (12.50mm x 6.30mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V