DME6P82K
Part Number:
DME6P82K
Description:
CAP FILM 0.82UF 10% 630VDC RAD
Capacitance :
0.82 µF
Height - Seated (Max) :
0.807" (20.50mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
1.220" L x 0.453" W (31.00mm x 11.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
630V