ECQ-V1J274JM3
Part Number:
ECQ-V1J274JM3
Description:
CAP FILM 0.27UF 5% 63VDC RADIAL
Capacitance :
0.27 µF
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.402" L x 0.138" W (10.20mm x 3.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
63V