150104K250CB
Part Number:
150104K250CB
Description:
CAP FILM 0.1UF 10% 250VDC AXIAL
Capacitance :
0.1 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.256" Dia x 0.650" L (6.50mm x 16.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
160V
Voltage Rating - DC :
250V