150394K250GC
Part Number:
150394K250GC
Description:
CAP FILM 0.39UF 10% 250VDC AXIAL
Capacitance :
0.39 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.354" Dia x 0.807" L (9.00mm x 20.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
160V
Voltage Rating - DC :
250V