DPP2S33K-F
Part Number:
DPP2S33K-F
Description:
CAP FILM 0.033UF 10% 250VDC RAD
Capacitance :
0.033 µF
Height - Seated (Max) :
0.669" (17.00mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.787" L x 0.335" W (20.00mm x 8.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
140V
Voltage Rating - DC :
250V