150155J400WF
Part Number:
150155J400WF
Description:
CAP FILM 1.5UF 5% 400VDC AXIAL
Capacitance :
1.5 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.689" Dia x 1.299" L (17.50mm x 33.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V