ECQ-V1394JM3
Part Number:
ECQ-V1394JM3
Description:
CAP FILM 0.39UF 5% 100VDC RADIAL
Capacitance :
0.39 µF
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.402" L x 0.217" W (10.20mm x 5.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
100V