ECQ-V1823JM9
Part Number:
ECQ-V1823JM9
Description:
CAP FILM 0.082UF 5% 100VDC RAD
Capacitance :
0.082 µF
Height - Seated (Max) :
0.472" (12.00mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.295" L x 0.161" W (7.50mm x 4.10mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
100V