150225J400YF
Part Number:
150225J400YF
Description:
CAP FILM 2.2UF 5% 400VDC AXIAL
Capacitance :
2.2 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.807" Dia x 1.299" L (20.50mm x 33.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V