150684K400MF
Part Number:
150684K400MF
Description:
CAP FILM 0.68UF 10% 400VDC AXIAL
Capacitance :
0.68 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.492" Dia x 1.299" L (12.50mm x 33.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V