150183K630CB
Part Number:
150183K630CB
Description:
CAP FILM 0.018UF 630VDC AXIAL
Capacitance :
0.018 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.256" Dia x 0.650" L (6.50mm x 16.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
220V
Voltage Rating - DC :
630V