150184K630JE
Part Number:
150184K630JE
Description:
CAP FILM 0.18UF 10% 630VDC AXIAL
Capacitance :
0.18 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.413" Dia x 1.102" L (10.50mm x 28.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
220V
Voltage Rating - DC :
630V