B32561J3474K289
Part Number:
B32561J3474K289
Description:
CAP FILM 0.47UF 10% 250VDC 2DIP
Capacitance :
0.47 µF
Height - Seated (Max) :
0.335" (8.50mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.453" L x 0.248" W (11.50mm x 6.30mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
160V
Voltage Rating - DC :
250V