B25620B1187K321
Part Number:
B25620B1187K321
Description:
CAP FILM 180UF 10% 1.32KVDC RAD
Capacitance :
180 µF
Height - Seated (Max) :
5.236" (133.00mm)
Lead Spacing :
1.260" (32.00mm)
Mounting Type :
Chassis, Stud Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 70°C
Size / Dimension :
2.953" Dia (75.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1320V (1.32kV)