B25620B1197K982
Part Number:
B25620B1197K982
Description:
CAP FILM 190UF 10% 1.98KVDC RAD
Capacitance :
190 µF
Height - Seated (Max) :
4.803" (122.00mm)
Lead Spacing :
1.260" (32.00mm)
Mounting Type :
Chassis, Stud Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 75°C
Size / Dimension :
4.567" Dia (116.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1980V (1.98kV)