150564J630TF
Part Number:
150564J630TF
Description:
CAP FILM 0.56UF 5% 630VDC AXIAL
Capacitance :
0.56 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.610" Dia x 1.299" L (15.50mm x 33.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
220V
Voltage Rating - DC :
630V