B25620B1306K981
Part Number:
B25620B1306K981
Description:
CAP FILM 30UF 10% 1.98KVDC RAD
Capacitance :
30 µF
Height - Seated (Max) :
2.795" (71.00mm)
Lead Spacing :
1.260" (32.00mm)
Mounting Type :
Chassis, Stud Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 70°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
2.953" Dia (75.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1980V (1.98kV)