150684J630WF
Part Number:
150684J630WF
Description:
CAP FILM 0.68UF 5% 630VDC AXIAL
Capacitance :
0.68 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.689" Dia x 1.299" L (17.50mm x 33.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
220V
Voltage Rating - DC :
630V