B32561J6154K189
Part Number:
B32561J6154K189
Description:
CAP FILM 0.15UF 10% 400VDC 2DIP
Capacitance :
0.15 µF
Height - Seated (Max) :
0.303" (7.70mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.453" L x 0.205" W (11.50mm x 5.20mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V