B32561J6224J000
Part Number:
B32561J6224J000
Description:
CAP FILM 0.22UF 5% 400VDC 2DIP
Capacitance :
0.22 µF
Height - Seated (Max) :
0.335" (8.50mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.453" L x 0.260" W (11.50mm x 6.60mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V