BFC246966223
Part Number:
BFC246966223
Description:
CAP FILM 0.022UF 5% 630VDC RAD
Capacitance :
0.022 µF
Height - Seated (Max) :
0.465" (11.80mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.492" L x 0.189" W (12.50mm x 4.80mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
630V