170104K400GC
Part Number:
170104K400GC
Description:
CAP FILM 0.1UF 10% 400VDC AXIAL
Capacitance :
0.1 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.354" Dia x 0.807" L (9.00mm x 20.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
220V
Voltage Rating - DC :
400V